Znacząco poprawiła się sytuacja kadrowa w ostrowieckim szpitalu

W tym tygodniu wszystkie oddziały ostrowieckiego szpitala wrócą do normalnej pracy.


Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw medycznych lecznicy podkreślał na konferencji prasowej, że wciąż zamknięty jest Oddział Otolaryngologii i trwają ostatnie przygotowania do jego otwarcia, które wstępnie było zaplanowane na koniec roku, ale z wielu względów musiało zostać przesunięte w czasie.
– Był okres świąteczny, pewnych rzeczy nie dało się załatwić, wiele rzeczy nie zależało od nas, a od firm zewnętrznych. Jako przykład podam pranie materacy szpitalnych na których leżą pacjenci, które odbywa się poza naszą placówką. Pewne czynności nie zależą od naszej woli – tłumaczył.
Zdecydowanie poprawiła się za to sytuacja kadrowa szpitala. Obecnie na zwolnieniach lekarskich przebywają 42 pielęgniarki i 6 lekarzy. W najgorszym momencie w ubiegłym roku wyłączonych z pracy było ponad stu pracowników. Nie zmienia się liczba osób chorych na COVID-19 w szpitalu. Jak się dziś dowiedzieliśmy, w zależności od dnia w jednym momencie w szpitalu zakażonych koronawirusem przebywa od 60 do 80 pacjentów, z czego kilku z nich na różnych oddziałach oddycha za pomocą respiratora.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia