Zmarł Marian Osuch, były dyrektor PKS i kawaler Orderu Uśmiechu

Nie żyje Marian Osuch. Zmarł 31 grudnia 2020. Miał 81 lat.

Marian Osuch urodził się 28 lipca 1939 roku w Krobielicach w powiecie sandomierskim. Przez całe zawodowe życie związany był z PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego przez lata był dyrektorem, a następnie zarządcą menadżerskim odpowiedzialnym za jego prywatyzację. Aktywnie działał także w związkach branżowych.
– To ważna postać w 75-letniej historii przewozów pasażerskich ostrowieckiego PKS. Staraniem pana Osucha przebudowany został dworzec autobusowy w Ostrowcu, który do dnia dzisiejszego jest funkcjonalnym miejscem obsługi podróżnych. Pracę zawodową pan Osuch zakończył jako dyrektor przedsiębiorstwa, przechodząc na emeryturę w 2000 roku, ale dalej swoją aktywność realizował jako przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Samochodowego, czyli dalej pozostawał w branży aktywny – mówi Stanisław Wodyński, prezes ostrowieckiego PKSu.
Marian Osuch był był także wiceprezydentem Konfederacji Pracodawców Polskich – obecnie Pracodawców RP.
Za organizowanie dowozu dzieci do szkół otrzymał od MEN medal Komisji Edukacji Narodowej, a za społeczne rozwijanie tej inicjatywy także Order Uśmiechu od dzieci. I to odznaczenie było mu szczególnie bliskie. – Był bardzo dobrym człowiekiem i społecznikiem. Był bardzo uczulony na potrzeby niepełnosprawnych dzieci. Pomagał mi w organizacji wydarzeń dla nich użyczając bezpłatnie autokary. Sam zapraszał nasze dzieci do filharmonii w Warszawie i organizował te wycieczki. On był zaprzyjaźniony z naszymi dziećmi. Pamiętam go jako dobrego przyjaciela i wspaniałego społecznika. Straciliśmy dobrego człowieka w Ostrowcu – wspomina Janusz Jurasz, drugi z ostrowieckich kawalerów Orderu Uśmiechu.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia