Rada Miasta Starachowic przyjęła budżet na przyszły rok

Ponad 100 milionów złotych na inwestycje i remonty zamierza przeznaczyć w przyszłym roku samorząd Starachowic. Jak podkreśla prezydent Marek Materek, tak dużej ilości środków finansowych w jednym roku na inwestycje nie przeznaczono nigdy w historii miasta.

Urząd już teraz ogłasza i rozstrzyga przetargi na inwestycje, by nie marnować czasu. Prezydent Materek podkreśla, że z otwartych ofert widać, że na przetargach będą oszczędności, które zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje.
– Na początku stycznia będziemy nowelizować budżet, by jak najszybciej uwolnione środki przeznaczyć na kolejne inwestycje – zapowiada prezydent Starachowic.
Budżet miasta na 2021 rok zawiera dochody na poziomie niemal 295 mln. zł, a wydatki na poziomie blisko 319 milionów. zł. Planowany deficyt wyniesie 24 miliony.
Do najważniejszych przyszłorocznych inwestycji w Starachowicach należy, m.in. zagospodarowanie otoczenia zbiornika Lubianka oraz zalewu Pasternik, zagospodarowanie otoczenia Parku Kultury, wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne, budowa systemu ścieżek rowerowych na terenie miasta, remont i budowa około 15 ulic, termomodernizacja budynków wielorodzinnych na osiedlu Wzgórze oraz wybudowanie tam świetlicy środowiskowej i mieszkań chronionych.
Miasto chce także kupić nieruchomość, na której znajduje się budynek starego szpitala, by w przyszłości powstało tam nowe osiedle mieszkaniowe.
Budżet na 2021 rok został przyjęty przez radę miasta.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia