Emerytury i renty jeszcze przed świętami

żródło: pixabay.com

Seniorzy nie muszą się martwic o swoje finanse przed Świętami Bożego Narodzenia. Najpóźniej jutro (23 grudnia) na kontach emerytów i rencistów pojawią się należne im świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z terminem do 25 grudnia – zapowiada Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS.

– Wypłaty rent i emerytur, które są wypłacane w tym terminie naszym klientom staramy się realizować jak najszybciej. Wiadomo, że jest ta czas świąteczny i realizację terminu wypłat wspomnianych świadczeń rozpoczynamy już 21 grudnia. Najpierw wychodzą przekazy pocztowe, tak by listonosze mieli czas na dostarczenie tych pieniędzy wszystkim naszym seniorom a do 23 grudnia wszystkie przelewy muszą być wypłacone przez banki – mówi rzecznik Szkalej i przypomina, że ZUS wypłaca renty i emerytury w sześciu terminach – 5-tego, 6-tego, 10-tego, 15-tego, 20-tego oraz 25-tego dnia każdego miesiąca.

Zachęca także do tego, by seniorzy pobierający świadczenia 'pocztowe’ zakładali konta bankowe. – Jest to wygodniejsze rozwiązanie, bo nie trzeba czekać aż do drzwi zapuka listonosz. Gdy senior ma konto może zawsze skorzystać z bankomatu o dowolnej porze – podkreśla Paweł Szkalej.

Dodajmy, że dziś w ten sposób swoje pieniądze z ZUS otrzymuje około 75 proc. rencistów i emerytów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia