Starostwo powiatowe pomaga naszej radiowej akcji Gwiazdki Moc

Jeszcze przed wystartowaniem tegorocznej edycji świątecznej akcji Radia Ostrowiec Gwiazdki Moc pomoc w zbieraniu funduszy zadeklarowało starostwo powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Urząd przy ulicy Iłżeckiej zgłosił chęć 'sprzedawania’ mieszkańcom kalendarzy – cegiełek.

– Starostwo powiatowe jest zlokalizowane w centrum miasta i wielu mieszkańcom, którzy chcą zdobyć kalendarz i pomóc w ten sposób, jest do nas po prostu blisko – wyjaśniała Beata Kobiałka ze starostwa. Pieniądze do naszej gwiazdkowej puszki wrzucili też radni i urzędnicy. – Akcja Gwizdki Moc jest naprawdę piękna, trwa od kilku lat i wiele dobrego udało się zrobić, więc z przyjemnością włączyliśmy się w tegoroczną jej odsłonę. Wszyscy radni z klubu KWW Jarosława Górczyńskiego zakupili takie kalendarze i nawet robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, ale chce podkreślić, że w pomoc włączyli się także pracownicy starostwa – mówiła dziś w naszym studiu Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, podkreślając, że każda inicjatywa na rzecz szpitala i zdrowia mieszkańców jest cenna i potrzebna.
W tym roku, organizując akcję Gwiazdki Moc, chcemy doposażyć i wyremontować terenowy oddział Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrowcu i Laboratorium Diagnostyczne w ostrowieckim szpitalu, a kalendarze – wrzucając symboliczne przynajmniej 25 złotych do puszki – są dostępne także w naszej redakcji w Galerii Łysica.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia