Kolejny dzień akcji Gwiazdki Moc 2020 za nami!

Od poniedziałku Radio Ostrowiec prowadzi świąteczną akcję 'Gwiazdki Moc’, z której dochód w tym roku chcemy przeznaczyć na doposażenie i remont stacji krwiodawstwa w ostrowieckim szpitalu oraz doposażenie laboratorium diagnostycznego.

Rozprowadzamy kalendarze – cegiełki na 2021 rok z pięknymi zdjęciami z drona, których autorem jest Łukasz Spychała.
Można je – za przynajmniej 25 złotych wrzucone do puszki – odbierać w naszej redakcji.
Dziś rano byliśmy na bazarku na Ogrodach.
– Ja krwi oddawać nie mogę, ale namawiam wszystkich do wspierania tej akcji, jak i samego oddawania krwi. To jest jeden z najcenniejszych darów jakimi może się podzielić człowiek – mówił jeden z mieszkańców, wrzucając do puszki datek.
Do redakcji z kolei przyszli państwo Edyta i Włodzimierz Stecowie, którzy także brali udział w ubiegłorocznej akcji 'Gwiazdki Moc’. I wtedy wylicytowali afrykańską maskę podarowaną nam przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.
Czerwiec w kalendarzu 'Gwiazdki Moc’ to zdjęcie kwitnącej facelii błękitnej na polach w Sarnówku Dużym. A partnerem tego miesiąca jest Urząd Gminy w Bodzechowie, który tym samym po raz czwarty wspiera naszą akcję. – Pięknie wygląda ten kalendarz. Jest na co patrzeć, kwitnące pola facelii, za nimi gęsty las, zachodzące słońce. Kupiłem i sobie i żonie do pracy po kalendarzu tak prywatnie. Takie krajobrazy wpływają na mnie bardzo uspokajająco – mówił dziś w radiowym studiu wójt Jerzy Murzyn.
I… zachęcał do osiedlania się w gminie Bodzechów – właśnie w Sarnówku i jego okolicach.
Przypominamy, że w tym roku akcją 'Gwiazdki Moc’ chcemy pomóc dawcom krwi i pacjentom, którzy wykonują badania diagnostyczne mieszkańcom powiatu ostrowieckiego. Dzięki pomocy naszych słuchaczy chcemy doposażyć punkt stacji krwiodawstwa i laboratorium diagnostyczne w ostrowieckim szpitalu.
A w czwartek i sobotę od godz. 9 będziemy na Targowisku Miejskim i tam będzie można kupić kalendarz cegiełkę. Jego cena to tylko 25 zł.

/pcr/

Ważne wydarzenia