Parking przy pasażu na osiedlu Słonecznym w końcu pójdzie do remontu

Parking przy pasażu na osiedlu Słonecznym już w przyszłym roku miałby doczekać się remontu. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, powiat ostrowiecki i gmina Ostrowiec, które w różnych częściach są właścicielami terenu, porozumiały się i mają współfinansować inwestycje.

W ubiegłym tygodniu decyzje w tej sprawie podjął już zarząd powiatu ostrowieckiego. – Podjęliśmy wspólną inicjatywę z miastem i spółdzielnią mieszkaniową, że zrobimy ten parking. Wszyscy będziemy partycypować w kosztach w wielkości odpowiadającej powierzchni, jaka należy do każdego z właścicieli. Koszt wykonania tego parkingu to około 700 tysięcy złotych i sądzę, że w przyszłym roku, być może nawet w pierwszym półroczu, będzie to już zrobione – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Porozumienie o współfinansowaniu remontu parkingu strony mają podpisać w najbliższy czwartek. Za realizację inwestycji odpowiadać miałaby spółdzielnia mieszkaniowa.
Dodajmy, że wymiany wymaga dziurawa nawierzchnia, konieczne jest też uporządkowanie pasa drogowego i wyznaczenie miejsc parkingowych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia