Miasto oddało nowe mieszkania socjalne

Pierwsze rodziny odebrały dziś klucze do swoich mieszkań w nowo wybudowanym budynku socjalnym przy ulicy Parkowej.

–  To są osoby, które wywiązują się regularnie ze swoich obowiązków wobec wspólnot, płacą czynsze, nie stwarzają problemów i za to zostały wyróżnione możliwością przeprowadzenia się do tego nowego bloku, a ich mieszkania będą sukcesywnie oddawane kolejnym osobom w ramach lokali socjalnych – mówił dziś Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego podczas wręczania kluczy nowym lokatorom.
W bloku przy ulicy Parkowej zamieszka 18 rodzin w mieszkaniach jedno i dwu pokojowych. Wszystkie lokale wyposażone są w węzeł sanitarny i kuchenny. – Przed świętami to dla nas najpiękniejszy prezent. Czekałam na to 6 lat – dziękowała Dorota Pastuszko, która zamieszka w jednym z lokali z mężem i dwójką dorosłych synów. Wcześniej mieszkała w lokalu przy ulicy Osadowej, w znacznie gorszych warunkach, bez sanitariatu w domu. – Czuję się, jakbym była w niebie, jestem bardzo szczęśliwa. To jest takie szczęście, że dostałam klucze na Mikołaja i na święta, wejdę tu i będę mieszkała jak człowiek, w takich dobrych warunkach – podkreślała ze wzruszeniem.
Budowa bloku przy Parkowej kosztowała gminę 3 miliony 700 tysięcy złotych, przy rządowej dotacji w wysokości 800 tysięcy złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego.

/mag/

Ważne wydarzenia