W Ostrowcu powstaje Lokalne Centrum Wolontariatu

Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejskie Centrum Kultury powołują w Ostrowcu Lokalne Centrum Wolontariatu. W ubiegłym tygodniu podpisali porozumienie o współpracy przy zarządzaniu nową instytucją, której celem jest zorganizowanie form pracy z wolontariuszami, a w najbliższy piątek podpisana zostanie umowa z podobnym i wzorcowym ośrodkiem w Kielcach.

– Ta umowa będzie dotyczyła przede wszystkim pomocy merytorycznej, czyli pomocy naszemu środowisku, aby stworzyć bazę, całą strukturę organizacyjną, wykorzystując ich wiedzę i doświadczenie. Za tym pójdą też drobne środki finansowe, które centrum z Kielc przekaże centrum w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi Jarosław Kuba, prezes 'Krzemiennego Kręgu’, które będzie liderem inicjatywy w Ostrowcu. Jak wyjaśnia, Lokalne Centrum Wolontariatu skupi się na trzech formach pracy z wolontariuszami. – Chcielibyśmy stworzyć bazę wolontariuszy z prawdziwego zdarzenia. Z częścią wolontariuszy, którzy chcieliby się związać z centrum i pracować z nami w sposób ciągły, kreować i organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia. Trzecią formą wolontariatu, którą będziemy chcieli rozwijać, będzie wolontariat pracowniczy – dodaje prezes Kuba.
Zarejestrowani przy Lokalnym Centrum Wolontariatu Wolontariusze nie tylko będą czerpać satysfakcje z pomocy innym. Będą mogli brać udział w szkoleniach, podnosząc swoje kwalifikacje, ale także będą mogli liczyć na bonusy od miasta w postaci zniżek czy okazjonalnie darmowych wstępów do kina czy na basen.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia