Biblioteka w Ostrowieckim Browarze Kultury ponownie otwarta

żródło: pixabay.com

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu ponownie otwarta. Placówka wznowiła działalność po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Ostrowczanie mogą jednak korzystać tylko z wypożyczalni zlokalizowanej w Ostrowieckim Browarze Kultury zgodnie z nowymi zasadami. Korzystanie z czytelni i stanowisk komputerowych nadal jest zawieszone, a pozostałe filie w mieście będą zamknięte. Możliwe jest tylko wypożyczanie i zwracanie książek. – Wszyscy, którzy chcą sobie wypożyczyć i zamówić książkę, mogą to zrobić poprzez swoje Indywidualne Konto Elektroniczne w katalogu bibliotecznym, bądź telefonicznie dzwoniąc do nas, lub pocztą mailową wysyłając maila. Kiedy taką informację otrzymamy od państwa, po skompletowaniu tego zamówienia panie bibliotekarki przygotują taki komplet książek, a państwo czekają na telefon od nas. My oddzwaniamy do państwa po to, żeby umówić konkretną datę i godzinę odbioru książek – mówi Paweł Górniak, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu. Dodaje, że w przypadku nieodebrania książek w ustalonym terminie, zamówienie będzie anulowane.

Podkreśla, że wypożyczanie książek bez wcześniejszego zamówienia nie będzie realizowane, a zwrot wypożyczonych książek będzie możliwy tylko w bibliotece w OBK. Egzemplarze te będą przechodziły 3-dniową kwarantannę.

Czytelnicy zwracający i odbierający zamówioną literaturę muszą osłonić usta i nos oraz zdezynfekować dłonie. Dodam, że kary za przetrzymanie książek nie są naliczane, aż do odwołania.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia