Psycholog w każdej szkole. Szkoły Konarskiego włączają się w akcję zbierania podpisów

żródło: pixabay.com

5 grudnia mija czas na zebranie 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającym obowiązek zatrudniania psychologów we wszystkich polskich szkołach. Obecnie są oni dostępni zaledwie w połowie z nich.

O zmianę prawa oświatowego walczą młodzi ludzie z Fundacji na Rzecz Praw Ucznia, którzy chcą stworzyć sobie lepsze warunki w szkołach. Przedstawiciele fundacji zwracają uwagę, że około 20 procent uczniów może mieć kłopoty natury psychicznej. Obecność psychologa w szkole ma pomóc dzieciom i młodzieży przepracowywać swoje problemy czy kłopoty.

W Ostrowcu do akcji zbierania podpisów włączyła się społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Liceum im. St. Konarskiego. – My mamy to szczęście, że mamy w szkole pedagoga i psychologa, stąd wiemy jakie to jest dobrodziejstwo dla uczniów. Oczywiście wspierają oni również nauczycieli oraz rodziców. Myślę, że obszar ich działań i potrzeba nie budzi żadnych wątpliwości. Ta praca, którą wykonują jest niezwykle ważna. Wiedząc jaki to jest komfort i jak to jest ważne postanowiliśmy się włączyć w te działania. Zbieramy podpisy wewnątrz, tutaj w naszym środowisku, ale postanowiliśmy wyjść też troszkę dalej. sSkontaktowaliśmy się z kilkoma firmami, tam gdzie są większe grupy osób, gdzie te podpisy można zebrać. Mamy wszyscy świadomość, pandemia nie sprzyja zbieraniu podpisów w takiej wersji papierowej – podkreśla Kinga Wnuk, dyrektor szkół Konarskiego.

Podpisy mogą składać wyłącznie osoby pełnoletnie z obywatelstwem polskim. – Jeżeli ktoś chciałby złożyć taki podpis, to zapraszamy do nas, do sekretariatu szkoły przy Sienkiewicza 65. Można również wydrukować własną listę i wysłać ją bezpośrednio do siedziby fundacji, albo zebrać podpisy i przynieść je do naszej placówki, a my je po prostu wyślemy – dodaje Kinga Wnuk.

Pomysł uzyskał poparcie m.in. Marka Michalaka, byłego Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegóły dotyczące zbiórki podpisów znajdziecie na stronie internetowej ustawa.prawaucznia.pl

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia