Jeden z największych skateparków w Polsce powstaje w Skarżysku

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pixabay

W Skarżysku-Kamiennej powstanie jeden z największych skateparków w Polsce. Będzie stanowił jeden z elementów całego kompleksu do rekreacji i aktywnego wypoczynku.
Konrad Kronig, prezydent miasta podkreśla, że będzie miał łączną powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych.

– Jednym z elementów obiektu będzie Pumptrack, czyli kompleks torów rowerowych, będzie się składał z torów dla początkujących oraz toru dla zaawansowanych. Tory składają się z garbów, zakrętów oraz małych „hopek”. Elementem toru dla zaawansowanych będzie półkolista sfera „cradle”, służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej – tłumaczy prezydent Kronig.
Powstanie też coś dla miłośników wspinaczki – kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni, przewidzianych do wspinania bez użycia asekuracji linowej.
Powstanie również plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i zjeżdżalnią dla najmłodszych, , a także budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów, parking z drogami i infrastrukturą towarzyszącą. Zagospodarowana będzie też zieleń.
Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Inwestycja jest elementem dużego projektu realizowanego w Skarżysku pod nazwą 'Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej” o łącznej wartości ponad 13 mln zł.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia