„Budowlanka” idzie z duchem czasu. Uczniowie korzystają z mLegitymacji

źródło: gov.pl/mLegitymacja

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowcu, nazywanej potocznie budowlanką, korzystają z mLegitymacji, czyli tradycyjnej legitymacji szkolnej, ale wyświetlanej na ekranie telefonu.

– Elektroniczna legitymacja to dokument o takiej samej mocy prawnej jak jej tradycyjna, papierowa wersja – tłumaczy Jacek Farys, dyrektor szkoły. Dodaje, że teraz wszyscy uczniowie mają telefony, z papierową legitymację nosili niektórzy. Pojawiały się problemy np. w środkach komunikacji miejskiej. Uznaliśmy, że to fajna sprawa. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do tego projektu, było trochę papierkowej roboty, żeby wdrożyć legitymacje, ale się udało. Wszyscy mają taką aplikację w swoich smartfonach. Legitymacja ta jest tak samo ważna i honorowana, jak papierowa.

mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom zniżek np. przy zakupie biletów do kina. Możemy się nią także posłużyć zakładając np. kartę w bibliotece.

Aby uczeń mógł skorzystać z elektronicznej legitymacji szkoła musi podpisać porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji i wdrożyć program mDokumenty, dzięki któremu wydawane są mLegitymacje. Po zakończeniu formalności szkoła udostępnia uczniowi kod do aktywacji legitymacji na smartfonie – wyjaśnia dyrektor ostrowieckiej 'budowlanki’.

Dodam, że w tej chwili Zespół Szkół na osiedlu Słonecznym liczy 420 uczniów. W Ostrowcu z mLegitymacji korzystają również uczniowie ostrowieckiego „Ekonomika”.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia