Trwa kolejny etap remontu linii kolejowej nr 25

Trwa remont linii kolejowej nr 25 pomiędzy Skarżyskiem – Kamienną a Sandomierzem.

Jego efekty widać już w Ostrowcu, ponieważ w ostatnim czasie przebudowany został przejazd kolejowy na ulicy Żeromskiego. Izabela Miernikiewicz, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych podkreśla, że do wykonania zostało jeszcze wiele elementów infrastruktury, ale sporo już zostało wykonane.
– Prace koncentrują się na kompleksowej wymianie około 30 kilometrów torów, przebudowie peronów i obiektów inżynieryjnych na trasie ze Starachowic Wschodnich do Ostrowca Świętokrzyskiego. Na zaawansowanym etapie jest przebudowa peronów przy jednym torze na przystankach Starachowice Michałów, Styków Iłżecki, Brody Iłżeckie, Staw Kunowski, Boksycka oraz na stacji w Kunowie. We wszystkich lokalizacjach ustawiono już ścianki peronowe, zabudowywane są płyty oraz przygotowywane są drogi dojścia do peronów – wylicza rzeczniczka PKP.
Do remontu przygotowywany jest most kolejowy nad Kamienną w Ostrowcu. Obecnie ekipy stawiają tam tymczasowe podpory.
Po zakończeniu modernizacji torowiska pociągi na tym odcinku będą mogły rozwijać prędkość nawet do 120 km/h.
Izabela Miernikiewicz podkreśla, że przystanki i stacje po zakończeniu inwestycji będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Do tej pory w pełni prace zakończyły się jedynie na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie, gdzie wymieniono tory, sieć trakcyjną, a także zmodernizowano 8 przejazdów kolejowo-drogowych i 8 peronów.

/bart/

Ważne wydarzenia