Kto zadba o zimowe utrzymanie dróg w Ostrowcu?

źródło: Pixabay

O zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim zadbają w tym sezonie dwie firmy: Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Remondis.

Krzysztof Kowalski, prezes MPRD na antenie Radia Ostrowiec podkreślał, że obie firmy są już przygotowane do świadczenia usług, czekają tylko na podpisanie umów z gminą.
– Sprzęt mamy już przygotowany, złożyliśmy dokumenty, te które prawo wymaga w momencie wyboru nas jako wykonawcy i czekamy na podpisanie umowy. Myślę, że to się stanie w ciągu najbliższego tygodnia, maksymalnie dwóch i wtedy będzie można powiedzieć, że w 100 proc. jesteśmy przygotowani na akcję „zima” – wyjaśniał.
Prezes Kowalski tłumaczył, dlaczego kolejny rok z rzędu postanowili wystartować w przetargu z Remondisem jako konsorcjum.
– Na terenie Ostrowca jest bardzo dużo kilometrów dróg gminny i powiatowych, wystarczy przejechać samochodem i zobaczyć ile czasu to zajmuje. To teraz proszę sobie wyobrazić, że te wszystkie drogi trzeba jeszcze odśnieżyć. Nie mamy na tyle sprzętu i pracowników by firma MPRD mogła sama to zrobić – mówił.
Podkreślił, że w przeszłości ta współpraca układała się dobrze, a co ważne dla mieszkańców to, że łącząc siły są w stanie natychmiast zareagować, jeżeli warunki pogodowe nagle się pogorszą.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia