Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na zakup dwudziestu nowych autobusów

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na zakup dwudziestu nowych autobusów.

Będą to pojazdy niskopodłogowe, niskoemisyjne, zasilane gazem ziemnym i przeznaczone do komunikacji miejskiej.

– Jest to realizacja dużego projektu unijnego, który będziemy rozpoczynali. W jego ramach wymienimy cały tabor autobusowy bo autobusy, z których korzystamy obecnie mają już powyżej 10 lat – informuje Marek Materek, prezydent Starachowic.

Zakup odbywać się będzie w ramach projektu 'Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego’. Autobusy wyjadą na ulice Starachowic w styczniu 2022 roku.

– Przetarg na zakup autobusów to tylko jedno z wielu zadań realizowanych w ramach dużego programu, którego wartość wyniesie około 90 mln zł, a samo unijne wsparcie około 70 mln zł. Powstanie nowa baza warsztatowa, myjnia i centrum dyspozytorskie. Wykonane zostaną remonty ulic: Kilińskiego, Parkowej, Konstytucji 3 Maja. W ramach tego projektu powstaną ścieżki rowerowe i nowy system informacji pasażerskiej – dodaje prezydent Materek.

Gmina stara się również o pozyskanie środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które pokryłyby wkład własny przy realizacji tego ważnego dla miasta projektu.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia