Ostrowiecki urząd miasta i starostwo pracują bez zmian

żródło: pixabay.com

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w kraju od 3 listopada urzędnicy mogą przejść na tryb pracy zdalnej i wstrzymać przyjmowanie interesantów. Jednak zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem, to kierownicy poszczególnych jednostek decydują o tym, czy urząd zostanie zamknięty czy nie.

Zalecenia premiera nic nie zmieniają w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Ostrowcu. Starosta Marzena Dębniak podkreśla, że niektórych spraw, w tym rejestracji samochodu nie da się załatwić on-line. – Robimy wszystko tak, aby starostwo było czynne i aby była ta bieżąca obsługa interesantów. Staramy się naprzemiennie pracować w zespołach. Ci, którzy mogą zdalnie, to oczywiście pracują zdalnie. Staramy się jakoś to wytrzymać, tym bardziej, że po kilkadziesiąt osób jest na zwolnieniach lekarskich i to nie tylko ze względu na Covid-19, ale i na inne choroby. Zresztą zaczął się listopad, a to jest taki okres kiedy zwolnień jest zawsze dużo – mówi.

W podobnym systemie powiat pracował już wiosną podczas pierwszej fali pandemii. – Teraz wprowadzamy zmiany w rotacji pracowników, ale nie mają one żadnego wpływu na obsługę spraw czy wydawanie decyzji administracyjnych – dodaje starosta Dębniak.
Przypomnijmy, że w wydziale komunikacji, w referacie rejestracji pojazdów uruchomiono telefoniczne umawianie wizyt. Osoby zapisane na dany dzień mają pierwszeństwo przed interesantami oczekującymi w kolejce.

Na pracę zdalną i zamknięcie dla interesantów nie zdecydował się także ostrowiecki urząd miasta.
– Nic się nie zmieniło do chwili obecnej, jeśli chodzi o obsługę interesantów. Nadal funkcjonuje biuro obsługi, kasy oraz urząd stanu cywilnego przy pełnej obsadzie pracowników. Zapewniamy kompleksową obsługę mieszkańców Ostrowca. Sytuacja jest stale monitorowana, kontrolujemy tutaj pod względem i liczby osób odwiedzających urząd, i pod względem pracowników. Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i reżim sanitarny – mówi Anna Niedbała, sekretarz urzędu. Dodaje, że obsługę interesantów na miejscu chcą zachować jak najdłużej. – Musimy monitorować sytuację i na bieżąco podejmować decyzje, bo od poniedziałku wraca nauczanie zdalne dla klas 1-3 i wielu rodziców, a zarazem pracowników urzędu może przejść na zasiłek i zostać w domu, by zająć się dziećmi.

Obsługa w obu urzędach odbywa się zgodnie z reżimem sanitarnym. Obowiązuje nakaz osłaniania ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia