Ponad półtora tysiąca osób starszych może skorzystać z programu 'Wspieraj seniora’

żródło: pixabay.com

Bodzechów, podobnie jak inne gminy z powiatu ostrowieckiego przystąpił do rządowego programu 'Wspieraj seniora’. Zakłada on pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domu osób po 70 roku życia, by ograniczyć konieczność ich wychodzenia z domu.

– Udzielanie pomocy przez gminnych pracowników socjalnych nie zależy od kryterium dochodowego. Nie wymaga także wydania decyzji administracyjnej – informuje Władysława Zwolińska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzechowie. Dodaje, że seniorzy mogą kontaktować się z nimi telefonicznie. – Najprościej byłoby, gdyby seniorzy dzwonili do naszego ośrodka. Mogą oczywiście zadzwonić też na ogólnopolską infolinię pod numerem 22 505 11 11. Osoba przyjmująca tam zgłoszenie przekazuje dane tego seniora do naszego ośrodka przez taki system aplikacji centralnej. Dodaje, że pracownicy socjalni pomagają również w załatwieniu spraw urzędowych. – Pracownicy urzędu mogą dowieść nawet dowody osobiste do konkretnego seniora. My natomiast jako pracownicy ośrodka pomocy zajmujemy się dostarczeniem potrzebnych i niezbędnych do życia artykułów czy leków – zaznacza.

Na terenie gminy Bodzechów mieszka około 3 tysięcy seniorów. Z czego osoby starsze powyżej 70 roku życia stanowią ponad połowę z nich (1600 osób). Dlatego pracownicy GOPS-u apelują też, by seniorom pomagali młodsi sąsiedzi.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia