Ostrowiecki szpital apeluje o wsparcie. Szuka wolontariuszy oraz pracowników, bo brakuje personelu

Blisko 150 osób personelu medycznego ostrowieckiego szpitala jest wyłączonych z pracy. To ponad 100 pielęgniarek, blisko 20 lekarzy i około 30 pracowników niemedycznych. Część z nich przebywa na kwarantannie, a część jest zakażonych koronawirusem.

Przypomnijmy, że z powodu absencji tak dużej liczby pracowników, 4 oddziały zostały zamknięte – dwa internistyczne, urologia i laryngologia. Wcześniej wstrzymano również planowe zabiegi operacyjne. Placówka znalazła się w tak trudnej sytuacji kadrowej, że prosi o pomoc mieszkańców Ostrowca.

– Jeżeli są osoby, które chciałby się włączyć w prace, to taka pomoc wolontariacka jest nam bardzo potrzebna i nieodzowna. Takie osoby mogłyby wykonywać pewne czynności pielęgnacyjne, chociażby karmienie ciężko chorych. Wtedy tymi osobami nie zajmowałyby się pielęgniarki. Zajęłyby się takimi czynnościami, do których potrzebny jest dyplom pielęgniarki. Jeżeli takie osoby byłyby chętne do pomocy – bez względu na ich wykształcenie -to jak najbardziej zapraszamy do współpracy. Zapraszamy również inne osoby, które chciałyby pracować na etacie. Możemy zatrudnić, i chętnie zatrudnimy osoby, które są bezrobotne, szukające pracy, np. na etacie opiekun medyczny. Oferujemy miejsca pracy nie tylko wolontariackie, ale także na umowę o pracę – mówi dr Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych ostrowieckiego szpitala.

Andrzej Gruza, dyrektor generalny szpitala zaznacza jednak, że wolontariusze, przed rozpoczęciem pracy, muszą spełnić pewne wymogi. – Oczywiście każdy wolontariusz musi być przebadany, tak jak pracownik i podpisać umowę. To nie jest tak, że się wchodzi z ulicy na oddział i już można pracować. Na początek trzeba się zgłosić do kadr, podpisać umowę, oświadczenie usług w charakterze wolontariusza i już wtedy działamy – mówi i dodaje, że szpital chętnie zatrudni również sanitariuszy i salowych.

Wszelkich informacji dotyczących zatrudnienia i pracy jako wolontariusz udzielają pracownicy kadr.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia