ZUS wstrzymuje wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych

żródło: pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje czasowo wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Osoby, które rozpoczęły turnus przed 24 października mogą go dokończyć – informuje Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

– Jeżeli ktoś posiada zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą ZUS, która teraz miała się rozpocząć, apelujemy by nie jechał i pozostał w domu. Wszystkie te skierowania będzie mógł zrealizować w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje będą podawane zarówno na stronie internetowej zakładu oraz będzie można je uzyskać pod numerami telefonów podanych w skierowaniach – mówi rzecznik Szkalej.

Wyjazdy są wstrzymane do odwołania. Po ich wznowieniu osoby uprawnione z orzeczoną potrzebą rehabilitacji będą mogły skorzystać z wyjazdu na turnus rehabilitacyjny. Rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS podkreśla jednak, że wyjątkiem są pacjenci potrzebujący rehabilitacji po wypadkach. – Z tej możliwości mogą skorzystać tylko i wyłącznie ci pacjenci, u których jej zaprzestanie grozi poważnym pogorszeniem stanu zdrowia. Chodzi o osoby, które podczas wypadku, w szczególności wypadku przy pracy, doznały urazu narządu ruchu – wyjaśnia rzecznik.

Przypomnijmy, że z rehabilitacji leczniczej mogą skorzystać osoby ubezpieczone, które przebywają m.in. na zwolnieniu lekarskim i są zagrożone długotrwałą niezdolnością do pracy, a której można uniknąć poprzez właśnie rehabilitację.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia