Rejestracja pojazdów w starostwie tylko po telefonicznym umówieniu wizyty

Od najbliższego poniedziałku 26 października sprawy w referacie rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji starostwa powiatowego będzie można załatwiać wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu dokładnego terminu wizyty.
Wszystko w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w powiecie i sezonem innych infekcji, także zwykłych przeziębień. W starostwie na zwolnieniu jest aż 1/4 pracowników.
Beata Kobiałka z Wydziału Organizacyjno-Prawnego urzędu podkreśla, że telefoniczne umawianie wizyt zalecają mieszkańcom także przy załatwianiu spraw w innych wydziałach. – Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy z pracownikiem, a następnie złożenie dokumentów w skrzynce podawczej na parterze budynku. Oczywiście w wyjątkowych przypadkach interesanci będą obsługiwani przy stanowiskach przygotowanych na parterze budynku z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale także po umówieniu takiego spotkania prze telefon – wyjaśnia.
Wydział komunikacji obsługuje największą liczbę interesantów: referat rejestracji pojazdów ciągu tygodnia 650 osób, referat praw jazdy kolejnych 200.
Od tego tygodnia urzędnicy pracują rotacyjnie, czyli ci, którzy mogą, swoje obowiązki wykonują zdalnie, z domów. Wszystko po to, aby utrzymać płynność pracy i ograniczyć transmisję różnych infekcji. – Staramy się ograniczać transmisję zakażeń infekcjami, bo my też chorujemy. Jest nas coraz miej. To są przeziębienia i grypy – mówi Beata Kobiałka.
Konieczność umawiania wizyt w referacie rejestracji pojazdów Wydziału Komunikacji ma obowiązywać do odwołania.

 

/mag/

Ważne wydarzenia