Radny powiatowy zarażony koronawirusem

Paweł Walesic, radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Ostrowieckiego zakażony koronawirusem.


W rozmowie z Echem Dnia radny mówi, że „czuje się w miarę dobrze”, a w izolacji przebywa razem z rodziną od momentu gdy pojawiły się pierwsze symptomy COVID-19, czyli w ubiegły czwartek. Test na obecność wirusa, który okazał się pozytywny, miał robiony w piątek. Paweł Walesic w ubiegłym tygodniu brał udział w nadzwyczajnej sesji rady. Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki podkreśla, że sesja odbyła się w pełnym reżimie sanitarnym, więc ryzyko zakażenia wirusem innych radnych było niewielkie.
– Reżim jest od samego początku utrzymywany, ostatnia sesja była bardzo krótka, bo w tym trudnym czasie staramy się w miarę możliwości skracać sesje. Wszyscy byli w maseczkach, pomieszczenie było zdezynfekowane – wyjaśnia.
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, starostwo powiatowe zamierza przeprowadzać sesje hybrydowe lub całkowicie zdalne.
– Właściwie to już jesteśmy do tego przygotowani. W lipcu nawet padło zapytanie, czy radni byliby chętni, aby sesje w taki sposób się odbywały. Nie było wtedy odzewu. Potrzebujemy jeszcze tylko trochę czasu, aby zdecydować na jaki konkretnie system się zdecydować – tłumaczy Marzena Dębniak.
Wszyscy radni powiatowi mają do dyspozycji służbowe tablety, ale łączyć się będą mogli także z wykorzystaniem własnych smartfonów. Starostwo zapewnia, że będą one transmitowane w internecie.

Najbliższa sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego odbędzie się przed 15 listopada.

Podziel się

Ważne wydarzenia