Pensjonariusze DPS przy ulicy Grabowieckiej zostaną przebadani na obecność koronawirusa

Po tym, jak potwierdzono zakażenie koronawirusem u czterech pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu, sanepid skierował do przebadania wszystkich mieszkańców i pracowników medycznych.

– Wymazy od pielęgniarek, które nie były przez nas wcześniej badane, zostały pobrane rano. Teraz zespół wymazowy z Buska-Zdroju pobiera próbki od wszystkich mieszkańców – mówi Karolina Nowak, dyrektor placówki. Wyników spodziewa się w poniedziałek. – Reżim sanitarny cały czas u nas obowiązywał, więc mamy nadzieję, że nie będzie u nas więcej przypadków zakażeń. Mamy jednak ogromną styczność z mieszkańcami, ponieważ ponad 60 osób to są osoby leżące, także ta styczność, dotyk jest i nie da się tego uniknąć, bo to osoby wymagające czynności pielęgnacyjnych. Stan zdrowia mieszkańców jest dobry, nikt nie ma żadnych objawów zakażenie, ale wiemy też, często przebiega ono bezobjawowo, więc czekamy na wyniki z nadzieją, że będzie dobrze – podkreśla.
W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej pracuje 16 pielęgniarek, pensjonariuszy jest 174.
W ubiegłym tygodniu, w ramach rutynowych badań, przetestowanych zostało 80 opiekunów. 4 zakażone osoby przebywają w domowej izolacji.

/mag/

Ważne wydarzenia