Zalane posesje, powalone drzewa – ostrowieccy strażacy w gotowości

żródło: pixabay.com

Podtopienia podwórek, przeciekający dach oraz powalone drzewa, tak wygląda sytuacja po intensywnych opadach deszczu, które przeszły w ostatnich dniach w naszym regionie.

Jak informują ostrowieccy strażacy, mieli kilka interwencji. – Były  to powalone drzewa na jezdnię w Mychowie, Bałtowie i Gromadzicach. Usunęliśmy je, tak aby nie stwarzały zagrożenia dla kierowców i innych osób postronnych. Poza tym w Chmielowie mieliśmy zgłoszenie dotyczące przeciekającego dachu, a w Ostrowcu na ul. Świętokrzyskiej pojechaliśmy do zalanej wodą opadową posesji . W Boleszynie zgłoszenie dotyczyło zalanej piwnicy – mówi Sebastian Kalus z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu. Dodaje, że w przypadku zalania posesji musieli wykopać tzw. rów melioracyjny, aby nie dochodziło do kolejnych podtopień.

Poza tym strażacy wraz z ochotnikami walczą z przedostającą się wodą do gminnej oczyszczalni ścieków w Pękosławicach w gminie Wasniów. – Woda z pól spłynęła na teren oczyszczalni, gdzie powstało rozlewisko o powierzchni ponad 200 metrów kw. Strażacy wypompowują właśnie wodę do pobliskiego rowu.

Sebastian Kalus dodaje, że na razie nie ma zagrożenia powodziowego w naszym powiecie.

/paw/

Ważne wydarzenia