Uczniowie ostrowieckich szkół zmierzą się w konkursie dotyczącym rynku pracy

żródło: pixabay.com

Siedem szkół ponad podstawowych z Ostrowca weźmie udział w konkursie 'Wiedzy o rynku pracy’, którego organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy.

– Konkurs skierowany jest do uczniów szkół, które kształcą osoby w jakimś konkretnym zawodzie albo wyposażają w pewne umiejętności zawodowe – mówi Agnieszka Chuchała, zawodowy doradca klienta w ostrowieckim urzędzie pracy i koordynator konkursu.

Został podzielony na dwa etapy – szkolny i powiatowy. W pierwszym uczniowie muszą wykazać się inicjatywą i samodzielną pracą, ponieważ ich zadaniem będzie przeprowadzenie sondażu o tym jakie predyspozycje i umiejętności są szczególnie pożądane na lokalnym rynku pracy przez pracodawców. – Efektem tego sondażu mają być wykonane plakaty albo prace publicystyczne. Ten etap rozpoczyna się 12 października, w poniedziałek. Na postawie tych prac szkoły wyłonią 3-osobowe zespoły, które przejdą do etapu powiatowego – tłumaczy Agnieszka Chuchała. Dodaje, że w kolejnym etapie zespoły te będą ze sobą rywalizowały. – Tutaj uczniowie będą musieli dokonać analizy rynku pracy i nagrać film, który będzie mówił o tym, czy mam szansę i jeśli tak, to jakie mam szanse zatrudnienia na lokalnym rynku pracy. Materiały niezbędne do jej wykonania są dostępne na stronie internetowej naszego urzędu.

Na podstawie nagranego filmu i analizy wyłonione zostaną trzy zwycięskie miejsca, które zostaną nagrodzone. Powiatowy Urząd Pracy ufundował smartbandy czyli inteligentne opaski fitness oraz torby sportowe. Zwycięskie szkoły za udział w konkursie otrzymają statuetki.

Konkurs 'Wiedzy o rynku pracy’ rozpocznie się 12 października, a jego rozstrzygnięcie odbędzie się w połowie listopada.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia