Przejazd kolejowy na ulicy Żeromskiego idzie do remontu. Będzie zamknięty

Od jutra 8 października do końca miesiąca (30 października) zamknięty będzie przejazd kolejowy przez ulicę Żeromskiego w Ostrowcu. Oznacza to duże utrudnienia w ruchu na terenie miasta.

Objazd od strony Częstocic w stronę centrum został już wytyczony ulicami Świętokrzyską, Traugutta, Rondem Republiki Ostrowieckiej oraz wiaduktem. – Na przejeździe kolejowo-drogowym  zabudowana zostanie nowa jezdnia i tory, co zapewni płynniejszy przejazd pociągów i aut przez skrzyżowanie. Zamontowane będą nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Na przejeździe będzie też nowe oświetlenie w technologii LED – mówi Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Modernizacja przejazdu to część dużej inwestycji, przebudowy linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz.
Miała się rozpocząć w tym samym czasie co trwający remont ulicy Sandomierskiej z Rondem Republiki Ostrowieckiej, czyli alternatywnej trasy dla ulicy Żeromskiego. Teraz nałoży się na końcówkę tego zadania. Rondo jest przejezdne i ruch tam odbywa się ruchem okrężnym, czyli już bez zmiany organizacji ruchu. Czasowo wyłączone będą jeszcze fragmenty jednej z nitek, bo konieczne jest położenie ostatniej warstwy nawierzchni. Pojawią się więc utrudnienia i kierowcy muszą się liczyć z zatorami.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia