Uczniowie „Staszica” wprowadzają nowy szkolny trend

żródło: facebook.com/pg/staszicostrowiec

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w Polsce uczniowie nosili mundurki, do których przyszywali szkolne tarcze. Teraz nie ma takiego wymogu, ale wiele placówek wraca do tego zwyczaju, żeby wyróżnić się na tle innych.

Nowy trend w szkolnej modzie wyznacza młodzież z I LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu. Oprócz funkcjonujących w szkole koszulek i bluzek polo uczniowie mogą tam nosić również bluzy z logo szkoły. – Trzy lata temu zaczęliśmy starać się o to, by młodzież naszej szkoły utożsamiała się nie tylko z budynkiem, ale i z całą społecznością szkolną poprzez takie elementy identyfikujące, tożsamościowe. Wpadliśmy na pomysł, żeby ruszyć z takimi elementami ubioru, którą młodzież chętnie nosi. Pierwsze t-shirty służyły do celów reklamowych, miały służyć celom reklamowym. Miały one zaprojektowane logo graficzne z napisem „I love Staszic”. Zaś z inicjatywą bluz dla uczniów z logiem naszej szkoły wyszła nasza młodzież – mówi Dariusz Kaszuba, dyrektor placówki. Dodaje, że bluzy nie są wymogiem, ale zainteresowanie wśród uczniów jest bardzo duże.

Bluzy są dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i fasonach, ale jak podkreśla dyrektor Kaszuba stawiają raczej na stonowane barwy. – Chcemy zaproponować szarości, czerń i granat, ewentualnie dla dziewcząt jaśniejsze kolory. Myślę, że młodzież dobierze też logo. Zależy nam na tym, aby widoczna była jedynka jako numer naszego liceum oraz napis „Staszic” jako skrócona nazwa naszego patrona – mówi i zapowiada, że sam będzie chciał kupić taką personalizowaną bluzę.

Dodam, że licealiści 'Staszica’ jako pierwsi w Ostrowcu mogą pochwalić się modnymi bluzami z logiem szkoły. Nosząc je w szkolnych murach, ale także i poza promują swoje liceum, tym bardziej, że już za rok ostrowiecki 'Staszic’ będzie obchodził 115 rocznicę powstania.

/paw/

Ważne wydarzenia