III Ostrowiecki Półmaraton Leśny

Ponad 200-stu pasjonatów biegania rywalizowało w niedzielę na Gutwinie w Ostrowieckim Półmaratonie Leśnym oraz w biegu na 7 km tzw 'Leśnej Siódemce’.

– To już trzecia edycja święta biegowego w naszym mieście, którego ideą jest propagowanie aktywności fizycznej. W tym roku trasa była bardzo wymagająca – mówi Anna Bober ze Stowarzyszenia Biegaczy 'OstroBiec” – współorganizator biegu.

III Ostrowiecki Półmaraton Leśny wygrał – podobnie jak w ubiegłym roku – Tomasz Walerowicz. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Holc.
W biegu na 7 km zwyciężył Filip Jańczak. Najszybciej bieg ukończyła Kinga Myśliwska. W tym roku po raz pierwszy rywalizowali też kijkarze. W marszu Nordic Walking na dystansie 7 km najlepszy okazał się Remigiusz Woźniak. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Marta Gołębiowska.
Organizatorzy – obok nagród rzeczowych dla najszybszych zawodników – dla każdego zawodnika przewidzieli okolicznościowy medal.
Kolejny Ostrowiecki Półmaraton Leśny już za rok.