Uczniowie „piątki” wracają po kwarantannie do szkoły

Wszystko wskazuje na to, że skierowani na kwarantannę uczniowie sześciu klas szkoły podstawowej nr 5 w Ostrowcu, wrócą w poniedziałek do nauki w placówce. Obowiązkowa domowa izolacja kończy im się 3 i 4 października, czyli w najbliższy weekend.

– Nie mamy żadnych niepokojących informacji, jeśli chodzi o jakiekolwiek objawy u któregokolwiek z uczniów objętych kwarantanną. Nie mamy też informacji z sanepidu o przedłużeniu tych decyzji administracyjnych dotyczących kwarantanny u dzieci i ich rodziców. Wygląda na to, że rzeczywiście w poniedziałek cała szkoła będzie już pracowała w trybie stacjonarnym, jak wcześniej – mówi Marta Dobrowolska-Wesołowska, dyrektor 'piątki’. Jak dodaje, do pracy wróci też nauczycielka, która została skierowana na kwarantannę po kontakcie z zakażoną koleżanką ze szkoły. – Druga nauczycielka, która była na kwarantannie jest zdrowa. Wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny, więc w poniedziałek wraca do pracy – mówi dyrektor placówki.
Szkoła nie planuje wrażać żadnych dodatkowych środków bezpieczeństwa. – W naszej szkole wprowadziliśmy reżim z tak zwanych żółtych i czerwonych stref. To, że tylko sześć klas zostało skierowanych na kwarantannę i jeden dodatkowy nauczyciel, a także to, że udało się najpewniej uniknąć dalszych zakażeń świadczy o skuteczności obowiązujących zasad – wyjaśnia Marta Dobrowolska-Wesołowska.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia