Trzy małe owieczki zamieszkały w rezerwacie Krzemionki

żródło: pixabay.com

Muzeum i Rezerwat Krzemionki kontynuują cykl weekendowych spotkań z mieszkańcami, zmieniając nieco koncepcję tych zajęć. Jesienny cykl spotkań będzie odbywał się w każdą niedzielę, a nie w sobotę, tak jak to było dotychczas.

Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 4 października poświęcone będzie owcy, a to dlatego, że od kilku tygodni w jednej z chat na terenie pradziejowej osady w rezerwacie zamieszkały trzy owieczki – czarnogłówki – wyjaśnia Beata Celebańska, edukator w muzeum. – Przy okazji poopowiadamy sobie o historii owcy domowej. Owca, to jest jedno z pierwszych udomowionych zwierząt, miało to miejsce ponad 8 tysięcy lat temu. Jest mnóstwo przeróżnych historii związanych z owcą, zwłaszcza w kulturze ludowej. Nie tak dawno temu wierzono, w niektórych regionach Wielkopolski, że podczas chrztu ojciec chrzestny powinien ofiarować parkę małych jagniąt. Takich ciekawostek i różnych smaczków jest więcej
– dodaje.

Oprócz teorii i ciekawych historii dotyczących owiec, na uczestników 'Niedzieli w muzeum’ czekać będą też warsztaty rękodzieła. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zadzwonić do muzeum w Krzemionkach, najpóźniej do godziny 16.

Zajęcia rozpoczną się w najbliższą niedzielę o 11, a koszt zajęć to 10 złotych.

/paw/

Ważne wydarzenia