Cztery osoby z powiatu ostrowieckiego z dodatnim wynikiem na koronawirusa

Biuro wojewody świętokrzyskiego informuje dziś o 39 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie i śmierci jednej osoby, 88 – letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. W regionie największym ogniskiem jest powiat kielecki i miasto Kielce.W powiecie ostrowieckim są teraz 4 osoby z COVID 19.

Jest 39 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim – tak brzmi dzisiejszy komunikat służb wojewody. W zdecydowanej większości to mieszkańcy powiatu kieleckiego i Kielc. W powiecie ostrowieckim ostatnio zachorowań nie było, dziś jesteśmy informowani o trzech nowych zakażeniach. Osób z aktywnym zakażeniem jest jednak cztery, co potwierdza Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim. To nauczycielka szkoły podstawowej nr 5 i jej mąż. Kolejna osoba to pracujący w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego w Kielcach mieszkaniec naszego miasta, który koronawirusem zakaził się w pracy. Ostatnia osoba została zdiagnozowana przez lekarza rodzinnego i przebywa w szpitalu. Hospitalizowane są dwie osoby, a kwarantanną objęto 383 osoby. W większości to uczniowie i rodziny uczniów szkoły podstawowej nr 5.
– Sytuacja jest stabilna, ale cały czas musimy uważać – podkreśla Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu. – W związku z odnotowanym w kraju znacznym wzrostem przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 apeluję do mieszkańców powiatu ostrowieckiego i osób przebywających na terenie naszego powiatu o przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa w obiektach użyteczności publicznej, o zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego, o przestrzeganie zasad higieny i dezynfekcji rąk. Przestrzeganie tych zasad może nas uchronić przez zachorowaniem na COVID-19 – podkreśla.
Od początku epidemii w powiecie ostrowieckim stwierdzono łącznie 126 przypadków zakażeń, zmarło 13 osób,
A w całym województwie aktywnych zakażeń jest blisko pół tysiąca, a 1778 jest poddanych kwarantannie.
W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 78 osób.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia