Ponad sto dwadzieścia osób w kwarantannie po kontakcie z zakażoną nauczycielką

Ponad setkę uczniów sześciu klas w szkole podstawowej nr 5 na osiedlu Ogrody oraz ich rodziny zostali wysłani na kwarantannę po kontakcie z nauczycielką języka angielskiego, która zakaziła się koronawirusem. Po sprawdzeniu kontaktów sanepid skierował na kwarantannę także inne osoby.

– Osoba dodatnia wskazała jeszcze ze swoich kontaktów prywatnych cztery dodatkowe osoby oraz nauczycielkę z tej samej szkoły, a więc jest jeszcze pięć dodatkowych osób jest objętych kwarantanną – mówi Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wyjaśnia, że taka domowa izolacja trwa 10 dni licząc od dnia po kontakcie. Ostatnim uczniom 'piątki’ kończy się w sobotę i niedzielę 3 i 4 października, o ile nie pojawią się u nich objawy zakażenia. Zgodnie z nowymi procedurami na pobranie wymazu kieruje już nie sanepid, a lekarz pierwszego kontaktu. Musi jednak mieć do tego podstawy medyczne.
Jak udało nam się ustalić, zainfekowana nauczycielka zakaziła się od męża, który miał wcześniej kontakt z koronawirusem na wyjazdowym szkoleniu. Kierownik sanepidu, pytana przez nas o stan zdrowia nauczycielki, mówi, że nie mają żadnych niepokojących informacji. Chwali wprowadzone w szkole zasady reżimu sanitarnego. Dodaje także, że pracownicy ostrowieckiej stacji sanitarno-epidemiologicznej na bieżąco prowadzą kontrole we wszystkich szkołach. – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu na bieżąco kontroluje wdrożenie wszystkich procedur w szkołach. Są prowadzone kontrole i jak na razie to wszystkie te procedury były prawidłowo wykonywane – mówi Wioletta Adamczyk-Nowa.
Praca w szkole podstawowej nr 5 prowadzona jest stacjonarnie w obowiązującym od września reżimie sanitarnym. Uczniowie skierowani na kwarantannę uczyć się będą zdalnie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia