Wykład i spacer kolejną propozycją Centrum Krajoznawczo-Historycznego

źródło: Wikipedia

Dzisiaj o godzinie 17 w Osiedlowym Domu Społecznym 'Malwa’ odbędzie się wykład dotyczący Ostrowca i jego rozwoju w okresie II Rzeczypospolitej. Poprowadzi go Krzysztof Myśliński, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Muzeum Historii Kielc.

– To jest znakomity historyk sztuki. Bardzo znany w regionie, regionalista i badacz historii sztuki Kielecczyzny. Ale wykład będzie dotyczył Ostrowca Świętokrzyskiego i będzie poświęcony okresowi drugiej Rzeczypospolitej. To jest czas, kiedy w Ostrowcu powstało mnóstwo ciekawych obiektów, które do dzisiaj są wizytówką miasta, między innymi rozbudowywany był wtedy kościół świętego Michała Archanioła. Powstał budynek poczty, seminarium – także takie obiekty bardzo reprezentacyjne, które dzisiaj możemy podziwiać. O tym, ale także o planach zagospodarowania przestrzennego będzie mowa – mówi Monika Bryła- Mazurkiewicz, prezes Centrum Krajoznawczo-Historycznego im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej domu kultury 'Malwa’. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ale to nie jedyna propozycja, jaką przygotowało Centrum Krajoznawczo- Historyczne. Następnego dnia, czyli w sobotę odbędzie się popołudniowy spacer po Denkowie. Monika Bryła- Mazurkiewicz zapewnia, że spacer będzie bardzo ciekawy, bo Denków to jest miasto starsze od Ostrowca. – Przewodnikiem po dawnym mieście, potem osadzie miejskiej, a obecnie dzielnicy Ostrowca Świętokrzyskiego będzie historyk Waldemar R. Brociek – dodaje.

Organizatorzy zapowiadają, że spacer, bez względu na pogodę, na pewno się odbędzie. – Dla prawdziwych turystów brzydka pogoda nie jest żadną przeszkodą – zaznacza prezes.

Dodam, że zarówno dzisiejszy wykład, jak i jutrzejszy spacer jest realizowany w ramach projektu 'Siła historii” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków unijnych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia