Pięć gmin podpisze porozumienie „Srebrna Dolina Kamiennej”

źródło zdjęcia: Pixabay

Gminy Kunów, Ćmielów i Bałtów nie czekają na decyzję 'Miast Północy’ o rozszerzeniu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, które utworzyły między innymi Ostrowiec, Bodzechów i Waśniów z jeszcze ośmioma innymi samorządami regionu. Zapowiadają powołanie 'Srebrnej Doliny Kamiennej’ i do inicjatywy zaprosiły jeszcze gminy Tarłów oraz Brody.

– Chcemy aby nasze gminy zostały wpisane do Strategii Rozwoju Województwa jako Obszar Strategicznej Interwencji i później zostały ujęte w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz gminy Kunów. Wpisane do RPO Obszary Strategicznej Interwencji otrzymują dedykowaną sobie pulę środków finansowych w nowym rozdaniu unijnym, o które mogą się ubiegać. Włodarze Kunowa, Bałtowa i Ćmielowa, tuż po utworzeniu porozumieniu o 'Miastach Północy’ we wspólnym liście wyrazili chęć przyłączenia się do tej inicjatywy, ale jak mówi burmistrz Łodej do dziś nie otrzymali odpowiedzi.
– A czas na zgłaszanie uwag do Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego, czyli tak naprawdę zgłaszania do niego nowych Obszarów Strategicznej Interwencji mija 30 września. Nie mogliśmy dłużej czekać – podkreśla burmistrz Lech Łodej.

Porozumienie 'Srebrna Dolina Kamiennej’ zostanie podpisane jutro w Urzędzie Miasta i Gminy Kunów.

/bart/

Ważne wydarzenia