Ostrowiecki Browar Kultury zwycięzcą prestiżowego konkursu

Ostrowiecki Browar Kultury zwycięzcą prestiżowego konkursu 'Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku’ w kategorii obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 460 realizacji z całego kraju. Na Zamku Królewskim w Warszawie trwa uroczysta gala, na której obecni są prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński i Anna Niedbała, sekretarz miasta. Ostrowiecki Browar Kultury, czyli perła architektoniczna naszego miasta zwyciężył również w ramach internetowego głosowania.

Ostrowiecki Browar Kultury został otwarty po modernizacji jesienią ubiegłego roku. Budynek nawiązuje do historii tego miejsca, czyli do dawnego browaru piwnego. Swoje siedziby mają tam trzy instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna, Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejskie Centrum Kultury.

Warto wspomnieć, że Ostrowiec Św. dwukrotnie był laureatem nagrody 'Modernizacja Roku&Budowa XXI wieku’. Pierwszy raz statuetkę odebrał w 2003 roku, za budowę pływalni olimpijskiej na Rawszczyźnie, drugi raz otrzymał ją w ubiegłym roku za budowę otwartych basenów letnich.

Konkurs Modernizacja roku organizowany jest od ponad 20 lat, a liczba zgłoszeń do niej każdego roku rośnie. Od kilkudziesięciu w pierwszych latach przyznawania tytułu do niemal tysiąca w ostatnich latach.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia