Nagrody o wartości 2 tysięcy złotych dla Kół Gospodyń Wiejskich

żródło: pixabay.com

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Można zdobyć nawet 2 tysiące złotych – podkreśla Marcin Włodarczyk ze świętokrzyskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.

– Wystarczy, by panie pokazały w krótkim 3-5 minutowym filmie, jak można wykorzystać pieniądze otrzymywane z Agencji. Zamiarem naszym jest to, aby panie umieściły w nim nasze nowe, niebieskie logo. Mogą również załączyć swój logotyp, jeśli taki posiadają. Ważne, by zareklamowały to, co dzięki naszym funduszom udało im się zakupić. To głównie stroje ludowe, naczynia – wyjaśnia i dodaje, że chcą zmobilizować panie do licznych aktywności, których w tym roku jest zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych. – Koła zawsze zaangażowane przy świętach, festynach, a przede wszystkim dożynkach, z powodu pandemii mają mniej okazji do tego typu aktywności, a przecież bezczynność jest im zupełnie obca – mówi.

W dwuetapowym konkursie może wziąć udział każde koło zarejestrowane w Krajowym Rejestrze KGW prowadzonym przez ARiMR. Pierwszy etap wyłoni trójkę laureatów w każdym z województw. – Za pierwsze miejsce są nagrody rzeczowe o wartości 2 tysięcy złotych, za drugie o wartości 1200 złotych a za trzecie 800 złotych. Najlepszą informacją w tym wszystkim jest to, że to panie z kół decydują, co kupić, one wskazują swoje potrzeby – mówi Marcin Włodarczyk.

Drugi etap, spośród wojewódzkich 'jedynek” wskaże trzy najlepsze w całej Polsce prace konkursowe – mówi Marcin Włodarczyk. W etapie ogólnopolskim nagrody niespodzianki ufundował Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

Agencja czeka na zgłoszenia prac od Kół Gospodyń Wiejskich do 15 listopada. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 23 listopada. Przypomnę, że na terenie województwa świętokrzyskiego funkcjonuje około 600 kół.

/paw/

Ważne wydarzenia