Co wyróżnia materac nawierzchniowy – zapytaliśmy eksperta z Hilding

Materac nawierzchniowy może przydać się w wielu sytuacjach warto więc zastanowić się nad jego zakupem.

Komu polecany jest materac nawierzchniowy

Materac nawierzchniowy będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wysoką jakość snu i jednocześnie śpią na materacu, który nie spełnia w stu procentach ich oczekiwań. Kiedy nie ma możliwości zmiany obecnie używanego materaca warto więc rozważyć nakładkę, która zwiększy wygodę snu. Materac nawierzchniowy przyda się również osobom, które mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu, w które nie chcą inwestować wielkich pieniędzy, które sporo podróżują. Taki materac można zwinąć i z łatwością zabrać ze sobą. Warto przyjrzeć się marce Hilding, która tworzy materace także dla Sleepmed. Produkty te odznaczają się funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania.

Jakie są zalety i wady materacy nawierzchniowych

Materac nawierzchniowy ma tę zaletę, że stanowi idealny produkt, kiedy nie możemy kupić tradycyjnego materaca a nie chcemy iść na kompromis jeśli chodzi o jakość snu. Zdarza się tak, że materac, na którym śpimy już nie do końca nam odpowiada, a jednocześnie – za wcześnie jeszcze na nowy model. Materac powinno się wymieniać nie rzadziej niż co około 7 lat. Nakładka pozwoli na zmniejszenie nierówności, dyskomfortu spowodowanego, na przykład wystającą sprężyną. Co więcej, materac nawierzchniowy pomoże nam wyrównać twardość podłoża i osiągnąć idealny jej poziom. Warto dodać też, że nakładka stanowi swoistą ochronę dla podłoża – nie będzie się ono na przykład plamić.

Czym są materace nawierzchniowe?

Jakie wady ma materac nawierzchniowy? Właściwie tylko jedną – nie zastąpi on nam klasycznego materaca, więc na bardzo zużytym podłożu może okazać się niewystarczający.

Rodzaje materacy nawierzchniowych

Na rynku dostępna jest szeroka oferta materacy nawierzchniowych – warto zwrócić szczególną uwagę na produkty wspomnianej marki Hilding.

Coraz większą popularnością cieszą się materace z pianki termoelastycznej – dostosowuje się ona do nacisku ciała, materac zapada się w większym stopniu tam, gdzie nacisk będzie mocniejszy. Pianka dopasowuje się do ciała i zapamiętuje jego kształt, również pod wpływem temperatury. Zróżnicowane partie ciała zyskują dzięki temu odpowiednie podparcie. Innym produktem będzie materac z kokosem – jest on twardszy, idealny dla alergików, astmatyków – ma świetną wentylację. Dodatkowo charakteryzuje się wyjątkową odpornością na odkształcenia. Warto zwrócić uwagę również na materace lateksowe, które są bardzo sprężyste i trwałe. Lateks ma działanie bakteriobójcze, dlatego też ten wybór zapewnia wysoką higienę snu. Taki materac nawierzchniowy ugnie się w miejscach największego nacisku, dzięki czemu nie będziemy mieli uczucia „zapadania się” – pomoże on też zniwelować ten efekt na zapadającym się podłożu.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Podziel się

Ważne wydarzenia