Lekcje z użyciem dronów? Uczniowie THM i „Budowlanki” już się cieszą

Ciekawe zajęcia dla uczniów trzech kierunków Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół 3, czyli popularnego THM i „Budowlanki” przeprowadzą w najbliższy wtorek studenci i pracownicy Politechniki Świętokrzyskiej. Przyszli geodeci, mechatronicy i specjaliści odnawialnych źródeł energii będą mogli zobaczyć, jak w swojej pracy wykorzystać drony.

Zajęcia odbędą się na boisku KSZO. – Pan dr Łukasz Orman, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej przyjedzie ze studentami i zrobią nam pokaz dwóch dronów, z których jeden jest wysoce specjalistyczny. Chodzi o pokazanie nowoczesnej techniki, tak, żeby nasi uczniowie mogli ją później wykorzystać w pracy – mówi Radosław Moskal z THMu. Wyjaśnia, że drony bardzo ułatwiają pracę we wspomnianych kierunkach i mają coraz więcej zastosowań. – Coraz częściej na dachach budynków montowane są bardzo popularne instalacje fotowoltaiczne. Zamiast wchodzenia na ten dach z metrówką można wykorzystać drona, który wykona dokładne pomiary. On ma odpowiednie oprogramowanie, zbiera potrzebne informacje i następnie można już w komputerze wszystko zaprojektować – mówi.

Młodzież możliwości dronów będzie testować na boisku KSZO w godzinach od 10-12, później – już na terenie THMu – razem z uczniami analizowane będą osiągnięte wyniki.

Ważne wydarzenia