Sprawca włamania do altany zatrzymany

Włamania do altan na ogródkach działkowych to niemal policyjna codzienność. Ale zdecydowanie rzadziej udaje się znaleźć sprawców. Tym razem działania policji dały efekty i 26 letni mieszkaniec Ostrowca stanie przed sądem za kradzież jakiej dokonał w czerwcu.

Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji mówi, że łupem włamywacza padły przedmioty o łącznej wartości 400zł.
– Z przekazanych od zgłaszającego informacji wynikało, że do zdarzenia miało dojść pod koniec czerwca tego roku. Łupem sprawcy padło wtedy mienie o wartości blisko 400 złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich – relacjonuje.
Rzeczniczka policji dodaje, że ten sezon był spokojniejszy i włamań do altanek było mniej, bo tylko 6, a w dwóch przypadkach policjantom udało się ustalić sprawców. Być może dlatego, że w związku z pandemią koronawirusa właściciele częściej spędzali czas na ogródkach działkowych zamiast siedzieć w mieszkaniach.
Policja apeluje do działkowców aby dobrze zabezpieczali swoje altanki i nie zostawiali w nich cennych rzeczy, które mogą paść łupem złodziei.
W miarę możliwości warto należy oznaczyć cenniejsze urządzenia, by ułatwić ich identyfikację.
– Najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem jest wzajemna pomoc działkowców – podkreśla Ewelina Wrzesień i dodaje, że widząc włamanie do altanki należy powiadomić policję, nie wchodzić do środka, starać się nie dotykać żadnych przedmiotów, nie sprzątać i nie naprawiać uszkodzeń do czasu przybycia funkcjonariuszy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia