Jan Popławski z Ostrowca na podium zawodów Half Iron Man

Wielki sukces Jana Popławskiego! Zawodnik z Ostrowca zajął 3 miejsce w rozgrywanych kilka dni temu zawodach Half Iron Man w Gdyni – rywalizacji triathlonowej organizowanej na licencji World Triathlon Corporation.

Wyścigi organizowane są na dystansach: 1,9 km – pływanie, 90 km – jazda na rowerze i 21 km – bieg. Dwudziestosiedmiolatek opowiedział Radiu Ostrowiec o przygotowaniach do zawodów i zdradził jak wygląda jego dzień, którego główną częścią jest bardzo intensywny trening.

-Pobudka o 5 rano, później basen i trening ok.3-5km, następnie praca i dalej trening – rower, bieganie, inne zajęcia ruchowe plus praca z fizjoterapeutą – tak w skrócie wygląda mój dzień – mówi.

Jan Popławski trenuje triathlon od 2016 roku. Sukces z Gdyni pozwoli mu wziąć udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Stanach Zjednoczonych.
Obecnie zawody Iron Man to jeden z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej popularnych startów triathlonowych na świecie. W każdym ze startów bierze udział kilkuset zawodników. Wyścigi otwarte są dla sportowców profesjonalistów jak i amatorów.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia