Za nami pierwszy tydzień zmagań o puchar Rowerowej Stolicy Polski

żródło: pixabay.com

Za nami pierwszy tydzień zmagań o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Do tej pory miłośnicy dwóch kółek z Ostrowca, utrzymują się na 9 miejscu w stawce spośród 44 miast, starających się o najwyższą lokatę. Blisko 160 rowerzystów, pokonało ponad 24 i pół tysiąca kilometrów. Przypomnę, że w ubiegłym roku Ostrowiec uplasował się na 6 miejscu.

– W ostatnich dniach rywalizujemy ze Skarżyskiem-Kamienną. Nasi krajanie są bardzo blisko nas, goni nas też Miasto Bydgoszcz, które jest głównym organizatorem całej zabawy. Na pierwszym miejscu od samego początku zmagań, czyli od 1 września dobrze wystartowała Nowa Sól, potem Gniezno, Biała Podlaska, Gorzów Wielkopolski – są to miasta, które w tej kolejności, w tym momencie zajmują pierwsze miejsca. Jeśli zaś chodzi o nasze wewnętrzne grupy, to jest ich 10. Założyli je mieszkańcy, pracownicy firmy – mówi Kamil Stelmasik, koordynator akcji w Ostrowcu. Dodaje, że najlepsi rowerzyści, którzy kręcą kilometry od początku rywalizacji mają już na koncie około 1300 kilometrów.

Osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnej zabawy, mogą to zrobić w każdej chwili. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski, zarejestrować się i wspólnie z pozostałymi zmagać się o najwyższy tytuł w tej zabawie. Kamil Stelmasik zwraca jednak uwagę na to, by cała zabawa odbywała się na zasadach fair play. – Informatycy, którzy zajmują się tą aplikacją ciągle ją ulepszając, zauważyli, że są osoby, które próbują oszukiwać. Jeżdżą hulajnogami, samochodami. Wychwycono około 500 takich przypadków. Jednocześnie około 500 treningów zostało usuniętych, przez co poszczególne miasta straciły punkty – wyjaśnia i zachęca, by mieszkańcy sąsiednich gmin pomogli nam wykręcić dodatkowe kilometry. Zapowiada również, że pod koniec miesiąca odbędzie się wspólny rajd, który ma w tym pomóc.

Druga edycja tej ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju potrwa do końca września.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia