Centralny Dom Kultury jednym z pomysłów mieszkańców gminy Bodzechów

żródło: pixabay.com

Jeszcze do 15 września mieszkańcy gminy Bodzechów mogą zabrać głos i wypełnić ankietę, dotyczącą jakości życia na terenie gminy i wskazać problemy, które wymagają rozwiązania, czy obszary, w których można coś poprawić.

– Na ten moment jesteśmy bardzo zadowoleni z aktywności mieszkańców. Do tej pory spłynęło blisko 200 ankiet i jeszcze część mamy w wersji papierowej w bibliotekach zlokalizowanych na terenie gminy Bodzechów. One jeszcze do nas nie dotarły. Potem będziemy musieli wprowadzić je do systemu – mówi Robert Burda, kierownik referatu obywatelsko – gospodarczego w urzędzie.

Podkreśla, że opinie mieszkańców są dla nich bardzo ważne, bo pozwolą dopasować działania samorządu do oczekiwań mieszkańców w ramach tworzonej Strategii Rozwoju Gminy oraz Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w perspektywie najbliższych 7 lat. Dodaje, że mieszkańcy mają wiele ciekawych pomysłów i podpowiedzi. – Mieszkańcy zwracają uwagę na problem z dostępnością, przynajmniej w niektórych miejscowościach, na kwestię braku chodników i ścieżek rowerowych. Powstał także pomysł utworzenia takiego centralnego domu kultury na terenie gminy. Jest również pomysł budowy budynku urzędu gminy w Bodzechowie oraz wykorzystanie postaci Witolda Gombrowicza, jeżeli chodzi o turystykę na terenie gminy. Niektórzy zwracają uwagę na problemy związane z ochroną środowiska. Głównie kładą nacisk na okres zimowy i tutaj są propozycje wprowadzenia nadzoru nad paleniem plastiku przez niektórych mieszkańców. Robert Burda dodaje, że niektóre z propozycji mieszkańców są bardzo inspirujące i wiele z nich może zostać wzięte pod uwagę przy tworzeniu strategii.

Urzędnicy gminy czekają na kolejne pomysły mieszkańców i zachęcają do wypełniania ankiet, które dostępne są także na stronie internetowej urzędu. . Przypomnijmy, że najpóźniej do końca roku powstać ma kompleksowy plan Strategii Rozwoju Gminy. Samorząd Bodzechowa przedstawi go na pierwszej sesji w 2021 roku.

/paw/

Ważne wydarzenia