Powstaje Unia Młodych

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaje nowa inicjatywa młodzieżowa.


– Czuliśmy potrzebę stworzenia oddolnego ruchu młodzieżowego, działającego w szeroko rozumianej strefie publicznej – mówi o Unii Młodych Patryk Stępień, asystent posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz, który jeszcze do niedzieli pełnił funkcję przewodniczącego Młodych Demokratów w województwie świętokrzyskim. Dodaje, że celem inicjatywy jest przede wszystkim angażowanie młodych ludzi w działalność społeczną.
– Już teraz mogę zdradzić, że pierwszą naszą inicjatywą będzie założenie zespołu, który będzie zajmował się konsultacjami publicznymi, czyli konsultowaniem projektów uchwał. Widzimy, że młodzi ludzie nie wykorzystują tego potencjału, a większość z nas była już w młodzieżówkach różnych partii i nie było tam takich działań, które konsultowałyby ustawy i prawo przygotowywane w Polsce. My mamy zamiar zarejestrować nasz podmiot w wykazie do konsultacji publicznych i rozpoczniemy konsultowanie aktów prawnych – tłumaczy Patryk Stępień.
Założyciele inicjatywy pochodzą z całej Polski, choć wstępnie działalność skupiać się będzie w Ostrowcu. Z czasem jednak chcą ją rozszerzyć na cały kraj.
Założycielami Unii Młodych, oprócz Patryka Stępnia i Dominika Kapusty z Ostrowca, są m.in. Oliwier Hynek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Tarnowa, Dawid Góralski, student psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, czy Michał Matręczyk, działacz społeczny z Białegostoku.
Patryk Stępień zaznacza, że Unia Młodych nie będzie związana z żadną partią polityczną, ma być prawdziwym ruchem społecznym.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia