Narodowe czytanie także w Ostrowcu – w roli głównej „Balladyna”

żródło: Biblioteka Narodowa

W najbliższą sobotę w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą podczas dziewiątej odsłony tej ogólnopolskiej akcji będzie dramat Juliusza Słowackiego.

– Miejska Biblioteka Publiczna zgodnie z tradycją przyłącza się do tej akcji. Już w sobotę będziemy czytać „Balladynę”, bo to właśnie dzieło zostało wybrane przez Prezydenta RP. Nie jest to łatwa lektura, ale należy do klasyki polskiej literatury. Zakładamy, że taki był właśnie zamysł na taką, a nie inną lekturę – mówi Paweł Górniak, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu i dodaje, że w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa konieczna jest rejestracja uczestników wydarzenia. Numer telefonu, pod którym pracownicy biblioteki prowadzą zapisy – (41) 247 51 47.

Paweł Górniak zachęca także, aby czytelnicy pojawili się z własnymi egzemplarzami 'Balladyny’, tak by móc ostemplować ich książki specjalną pamiątkową pieczęcią wydarzenia. Wspólne czytanie odbędzie się 5 września na dziedzińcu OBK, o godzinie 10.

Narodowe Czytanie zostało zainicjowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej w 2012 roku. Jej celem jest wspólne czytanie największych dzieł polskiej literatury. Pierwszą czytaną lekturą był 'Pan Tadeusz’ Adama Mickiewicza.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia