Wykładowcy Politechniki Warszawskiej wspierać będą ostrowieckich nauczycieli

źródło zdjęcia: Pixabay

Ostrowiec znalazł się w gronie miast, które będą współpracować z Politechniką Warszawską w nauczaniu matematyki i logiki.


Miasto podpisało wstępne porozumienie z uczelnią. Koordynatorem ze strony miasta przy realizacji tej umowy została Katarzyna Goworek, dyrektor szkoły podstawowej nr 14. – Chcemy zaprosić do współpracy wykładowców akademickich Politechniki Warszawskiej, aby prowadzili konsultacje z naszymi nauczycielami. Aby wskazywali jak w sposób nowoczesny pochodzić do nauki matematyki i logiki – mówi prezydent Jarosław Górczyński. .
A w tym roku szkolnym uczniowie wszystkich ostrowieckich podstawówek będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć z matematyki i logiki. Zajęcia dla uczniów są bezpłatne, bo za dodatkową pracę nauczycieli płaci miasto. – Trzeba być elastycznym, obserwować co dzieje się na rynku edukacji i trzeba umieć korzystać z różnych form kształcenia dzieci. Edukacja jest dla nas bardzo ważna i tym, że mocno w nią inwestujemy chcemy się wyróżniać – podkreśla prezydent miasta.
W tym roku szkolnym samorząd będzie kontynuował także bezpłatne zajęcia z języka angielskiego oraz sfinansuje certyfikaty językowe dla uczniów z języków angielskiego, francuskiego i niemieckiego.
Uczniowie o zdolnościach artystycznych mogą liczyć na bezpłatne zajęcia plastyczne i zajęcia z historii sztuki. Nauczycieli w ich prowadzeniu wspierać mają pracownicy Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiego Centrum Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Wszystkie zajęcia dodatkowe startują we wrześniu.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia