Senior z Ostrowca oddał fałszywemu policjantowi blisko 75 tysięcy złotych

Kolejne – niestety udane – wyłudzenie znacznej sumy pieniędzy od seniora metodą na policjanta w Ostrowcu.

W środę po godzinie 15 do ostrowieckiej jednostki policji zgłosił się 76-letni mężczyzna, który chwilę wcześniej przekazał nieznajomemu swoje oszczędności. O tym, że mógł zostać oszukany zorientował się, gdy złodziej znów poprosił go o pieniądze.
Oszust ze starszym mieszkańcem miasta kontaktował się telefonicznie – zadzwonił na telefon stacjonarny. Podając się za policjanta początkowo ostrzegał, że zgromadzone na koncie pieniądze 76-latka są zagrożone. Polecił wypłacić je i przekazać policjantowi, który prowadzi działania zmierzające do schwytania hakera okradającego konta bankowe. Zadbał, żeby ofiara nie kontaktowała się przed przekazaniem pieniędzy z nikim innym. – Fałszywy policjant zabronił 76-latkowi udać się do jednostki policji, twierdząc, że w czasie pandemii i tak nie zostanie wpuszczony do budynku. Nakazał mu nie rozłączać się. Poprosił go również o nie informowanie pracownika w banku o powodach wypłaty takiej kwoty – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.
Senior wypłacił i przekazał oszustowi 25 tysięcy złotych i równowartość blisko 50 tysięcy złotych w obcej walucie.
Policjanci przypominają, że nigdy nie informują o podejmowanych akcjach, nie proszą o pieniądze. Ostrzegając przed oszustami zalecają dzieciom seniorów, by porozmawiali z rodzicami o zagrożeniu i przestrzegli ich przed procederem.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia