Radni miejscy zlikwidują ulicę i pomogą THM

Nadzwyczajną sesję rady miasta zwołała dziś przewodnicząca Irena Renduda – Dudek. Tłumaczy, że ze względu na zagrożenie koronawirusem chcą ograniczyć czas trwania sesji, a zwołanie jej w trybie nadzwyczajnym pozwala na szybkie procedowanie najważniejszych uchwał.

Miejscy radni będą decydować dziś, m.in. o przekazaniu 65 tysięcy złotych na remont korytarza i holu wejściowego dla Zespołu Szkół nr 3, czyli THM-u. Szkoła ta podlega starostwu powiatowemu, a to – jak wiadomo – znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Ale, jak mówił Radiu Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński, miasto chce inwestować w dobre warunki do edukacji dla uczniów, a uczniowie tej szkoły dobrze napisali maturę i osiągają znaczące sukcesy na wielu olimpiadach. – Chcemy wesprzeć starostwo i dać uczniom i nauczycielom lepszą przestrzeń – tłumaczył.

Na dzisiejszej sesji radni zajmą się także… likwidacją ulicy. – Chodzi o ulicę Stawki, a to z tego powodu, że taka ulica, choć była kiedyś, to od lat praktycznie nie istnieje. Jest osiedle Stawki. Dochodziło do nieporozumień, bo ulicy szukają osiedla mówili o ulicy i odwrotnie – tłumaczy przewodnicząca Renduda – Dudek.

Radni zdecydują także o kupnie i sprzedaży niewielkich części nieruchomości, które posłużą m.in. do poszerzenia pasu drogi, a także o przygotowaniach do stworzenia Strategii Rozwoju Miasta na lata 2021-2027. Głosować będą także nad zmianami w Wieloletniej prognozie Finansowej.
Sesja rozpoczyna się o 14. 30, można ją oglądać w internecie.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia