Uwaga kierowcy! Od czwartku duże utrudnienia na Sandomierskiej

Dziś rozpoczął się remont ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu – jednej z najruchliwszych ulic w mieście. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała już plac wykonawcy i pierwsze roboty są już prowadzone na wysokości rzeki Szewnianki. Na razie jednak nie powodują większych utrudnień – te pojawią się w czwartek.

– Obowiązywać będą zmiany organizacji ruchu. Odcinek zostanie podzielony na trzy fragmenty, na których wprowadzany będzie kolejno, naprzemiennie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną – zapowiada Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiej GDDKiA. Wyjaśnia, że w pierwszej kolejności remontowany będzie odcinek środkowy ulicy, a później dopiero dojazd do Ronda Republiki Ostrowieckiej i samo rondo oraz odcinek do skrzyżowania z ulicą Opatowską.
Z uwagi na duże natężenie ruchu na ulicy Sandomierskiej od czwartku dla pojazdów powyżej 3ech i pół tony wyznaczony zostanie objazd Aleją 25-lecia Wolności. Roboty potrwają do końca września. Zakres robót na ponad kilometrowych odcinku wraz z Rondem Republiki Ostrowieckiej obejmuje wymianę nawierzchni, wykonanie nowego oznakowania, naprawę odwodnienia i remont chodników.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia