Wielkie przeprowadzki. Umowa na remont kina Etiuda podpisana

W pierwszych dniach września zostanie podpisana umowa z wykonawcą na modernizację budynku kina Etiuda, dawnego ZDK-u.
Będzie on rozbudowany, poddany termomodernizacji, a wewnątrz oprócz przygotowania sali kinowo – widowiskowej powstanie Centrum Tradycji Hutnictwa. – To bardzo duża umowa, bo jej wartość wynosi ponad 21 mln. zł. Inwestycja będzie realizowana do połowy 2022 roku i na ten okres budynek zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Na czas remontu kino Etiuda przeniesione zostanie do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Wykorzystana do tego zostanie największa sala Browaru. Miejskie Centrum Kultury podpisało w ubiegłym tygodniu umowę na montaż nagłośnienia, ekranu kinowego i budowę konstrukcji pod siedzenia dla widzów. Realizacja tego zadania zajmie ok. 3 miesięcy.
Prezydent Górczyński zapowiada, że po remoncie budynku ZDK-u kino Etiuda wróci na dawne miejsce. A choć początkowo ze względów oszczędnościowych rozważano jak wykorzystać sprzęt i urządzenia kupione do OBK w wyremontowanym kinie to ostatecznie zdecydowano, że pozostanie on w Browarze.
– Uznaliśmy, że w takim obiekcie powinna być także możliwość wyświetlania filmów, czy możliwość różnego rodzaju projekcji z profesjonalnym nagłośnieniem – tłumaczy prezydent Ostrowca.
A doposażenie Browaru w system kinowy kosztować będzie ok. 450 tys. zł.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia