Czy Ostrowiec po raz trzeci wygra w prestiżowym konkursie?

Grupa ekspertów z Kapituły Konkursu Modernizacja Roku. Budowa XXI wieku odwiedziła w tym tygodniu Ostrowiecki Browar Kultury, by na miejscu ocenić jakość i walory tej inwestycji. Wiąże się to z nominacją OBK do tego prestiżowego konkursu.

W skład Kapituły wchodzą osoby ze stowarzyszeń zawodowych architektów, konserwatorów zabytków, nadzoru budowlanego, wykładowców na kierunkach architektonicznych i konstruktorskich uczelni technicznych.
Prezydent Jarosław Górczyński mówi, że eksperci zadawali wiele bardzo szczegółowych pytań. – Dotyczyły, m.in. funkcjonalności, kosztów administrowania obiektu, samej budowy – przytacza i dodaje: – Chciałbym bardzo, żeby na arenie krajowej dostrzeżono to jak piękny obiekt powstał w Ostrowcu, z zachowaniem i poszanowaniem jego historii.
W Browarze swoje miejsce znalazły trzy instytucje – Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych i Miejska Biblioteka.
Jak mówi prezydent Górczyński, eksperci zwrócili uwagę na to, że oprócz walorów architektonicznych obiekt faktycznie służy mieszkańcom. – Chciałoby się, żeby tej oferty kulturalnej było jeszcze więcej. Ja widzę tu jeszcze pewne obszary, nad którymi możemy mocniej popracować – zaznacza.
To czy OBK wygra konkurs okaże się dopiero podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie, a odbędzie się ona 27 września.
Ostrowiecki Browar Kultury powstał w murach dawnego Browaru Saskich wybudowanego w 1908 roku. Do 1975 roku produkowano w nim piwo. W latach osiemdziesiątych podjęto pierwsze próby adaptacji budynku na potrzeby kultury.
Ostatecznie dzięki pozyskaniu przez miasto środków unijnym budynek został zmodernizowany i w ubiegłym roku oddany do użytku.
A Ostrowiec nie po raz pierwszy ubiega się o tytuł Modernizacji Roku. Budowy XXI wieku. W ubiegłym roku w kategorii obiektów sportowych zdobył go kompleks otwartych basenów na Rawszczyźnie, a w 2003 roku kryta pływalnia.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia